FEDERAL CARS spol. s r.o., Liberec
Novinky a akce Volvo

NOVINKY A AKCE

Nové SUV XC60 vás pomocí automatického řízení vyvede z nesnází

 

Prémiová automobilka Volvo Cars oznámila, že bude její nové SUV XC60, jehož odhalení proběhne na Ženevském autosalonu, vybaveno třemi novými pokročilými asistenčními funkcemi, které řidiči pomohou vyhnout se nebezpečným situacím.

Smyslem nových bezpečnostních funkcí je v případě potřeby podpořit řidiče automatickým řízením a předejít potenciální kolizi. Společnost Volvo věří, že tyto inovativní funkce udělají z Volva XC60 jeden z nejbezpečnějších vozů, které na silnici potkáte.

...

 

Více informací

Nová Volva S60 a V60 Polestar vládnoucí silou 367 koní jsou již k dispozici

Prémiová automobilka Volvo Cars spolu se svou podznačkou Polestar zaměřenou na stavbu vysoce výkonných vozů a dílů pro zvýšení výkonu, oznámily uvedení těch vůbec nejrychlejších silničních vozů, které kdy vyrobily, nové limuzíny Volvo S60 Polestar a nového kombi V60 Polestar. Oba vozy se mohou pochlubit výkonem 367 koní.
Více informací
Zavřít

Nové SUV XC60 vás pomocí automatického řízení vyvede z nesnází

Prémiová automobilka Volvo Cars oznámila, že bude její nové SUV XC60, jehož odhalení proběhne na Ženevském autosalonu, vybaveno třemi novými pokročilými asistenčními funkcemi, které řidiči pomohou vyhnout se nebezpečným situacím.

Smyslem nových bezpečnostních funkcí je v případě potřeby podpořit řidiče automatickým řízením a předejít potenciální kolizi. Společnost Volvo věří, že tyto inovativní funkce udělají z Volva XC60 jeden z nejbezpečnějších vozů, které na silnici potkáte.

„Se systémy na předcházení kolizím pracujeme již mnoho let a za tu dobu jsme se mohli přesvědčit, jak efektivní jsou. Jen ve Švédsku jsme zásluhou našeho systému upozornění na nebezpečí kolize s funkcí automatického brzdění s plnou brzdnou silou zaznamenali snížení počtu dopravních nehod způsobených nárazem zezadu přibližně o 45 %. U Volva XC60 jsme odhodláni učinit další krok ke snížení pravděpodobnosti autonehody přidáním dalších asistenčních systémů a podpory automatického řízení,“ uvedla Malin Ekholm, senior ředitelka Bezpečnostního centra společnosti Volvo Cars.

Volvo XC60 se může pochlubit aktualizovaným systémem City Safety, který nyní zahrnuje podporu řízení, jež se automaticky aktivuje v případě, že by samotné automatické brzdění plnou brzdnou silou nedokázalo zabránit nárazu. V takové situaci provede vůz automatickým zásahem do řízení úhybný manévr za účelem objetí překážky. Systém City Safety pomůže tímto způsobem řidiči předcházet kolizím s jinými vozidly, chodci a velkými zvířaty. Podpora řízení je aktivní v rychlostním rozmezí 50–100 km/h.

Automobilka Volvo Cars přidala také systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu, který pomůže řidiči předejít kolizi s vozem jedoucím v protisměru.

Pokud se řidič chystá s vozem bezděčně vyjet ze svého jízdního pruhu, systém jej upozorní pomocí automatické podpory řízení a navede ho zpět do příslušného jízdního pruhu, čímž zabrání zkřížení cesty protijedoucímu vozidlu. Systém je aktivní v rychlostním rozmezí 60–140 km/h.

„Všechny tyto nové funkce představují jasné kroky směrem k plně autonomním vozidlům,“ dodala Malin Ekholm.

Vylepšení se dočkal také na přání dostupný informační systém monitorující mrtvý úhel (BLIS), jehož smyslem je upozornit řidiče na přítomnost jiných vozidel v jeho mrtvém úhlu. Ten bude rovněž zahrnovat funkci podpory řízení, která řidiči pomůže vyhnout se potenciální kolizi s vozidly přibližujícími se z mrtvého úhlu tím, že vůz nasměruje zpět do původního jízdního pruhu a mimo nebezpečí.

„Nové Volvo XC60 nabízí všechny výhody bezpečnostních technologií, které jsme představili pro naši řadu větších devadesátkových modelů. To je v dokonalém souladu s naším strategickým přístupem, na jehož základě jsme se rozhodli vyvíjet automobilové bezpečnostní systémy určené pro silniční situace, které přináší reálný život. V souladu s naší vizí by neměl být počínaje rokem 2020 v žádném novém voze Volvo nikdo smrtelně, a dokonce ani vážně zraněn,“ dodala na závěr Malin Ekholm.

Součástí Volva XC60 bude celá řada špičkových bezpečnostních systémů, které převezme od svých větších sourozenců řady „90“. Patří mezi ně i systém detekce velkých zvířat, systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky a semi-autonomní podpora řízení, přičemž bude na přání k dispozici také asistent pro jízdu v kolonách a semi-autonomní řízení Pilot Assist.

Nové Volvo XC60 bude odhaleno na Ženevském autosalonu.

  • Systém upozornění na nebezpečí kolize s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou je součástí systému City Safety. Pětačtyřicetiprocentní snížení počtu švédských dopravních nehod způsobených nárazem zezadu se vztahuje na vozidla vybavená třetí generací této technologie.

VIDEO

Zavřít

Nová Volva S60 a V60 Polestar vládnoucí silou 367 koní jsou již k dispozici

Tyto vozy poháněné speciální verzí cenami ověnčeného čtyřválcového motoru Drive-E dokážou zrychlit z 0 na 100 km/h během 4,7 vteřin a mohou pokračovat dále až do elektronicky omezené maximální rychlosti 250 km/h.

Konstruktéři společnosti Polestar převzali původní variantu motoru modelů V60 a S60, kterou opatřili větším turbodmychadlem, kompresorem, novými ojnicemi, novými vačkovými hřídeli, větším sáním vzduchu a palivovým čerpadlem s větší kapacitou, aby se zvýšil výkon celého agregátu, ze kterého je hnací moment přenášen na kola prostřednictvím pohonu všech kol BorgWarner a nové osmistupňové automatické převodovky Geartronic, u níž byla provedena optimalizace Polestar.

Mimo této nové výkonové optimalizace zásadních dílů konstruktéři Polestar také snížili hmotnost obou vozů. Volva S60 a V60 Polestar mají oproti předchozím modelovým rokům o 24 kilogramů nižší zatížení přední nápravy a celkově jsou o 20 kilogramů lehčí.

„Tato auta se mohou pochlubit pořádnou rychlostí,“ prohlásil Niels Möller, provozní ředitel společnosti Polestar. „Ale nabízejí více než jen to. Představují spojení 20leté závodní tradice společnosti Polestar s vrozeným pragmatismem a konstruktérským dědictvím automobilky Volvo. Jsou to rychlá auta, která můžete potkat v jakémkoliv všedním dni v průběhu celého roku.“

Mimo to se tyto dva nové modely stávají symboly globálního růstu značky Polestar.

První vozidla Polestar schválená pro silniční provoz byla uvedena v roce 2014 na omezeném počtu trhů. Dnes společnost Polestar s potěšením oznamuje, že rozšířila sféru svého působení ze 13 na 47 trhů, přičemž zdvojnásobuje svůj výrobní objem ze 750 vozů až na 1 500 vozů ročně.

Součástí rodokmenu obou nových vozů je Volvo S60 Polestar TC1, které je zcela novým závodním vozem stáje Polestar Cyan Racing na Mistrovství světa cestovních vozů FIA WTCC. Tyto vozy sdílejí společný podvozkový základ, motor a filozofii týmu, který stojí za jejich vývojem.

„Přestože jsou využívána v naprosto odlišném prostředí, mají tato vozidla společného více než jen technologii. Vycházejí ze stejné filozofie a byla zkonstruována lidmi, kteří na nich pracovali se stejnou vášní. Základem bylo vytvořit výkonný vůz vhodný pro každou situaci bez ohledu na to, zda se jedná o vítězství šampionátu, nebo o celoroční užívání si bezpečné a zábavné jízdy,“ řekl Thed Björk, jezdec stáje Polestar Cyan Racing, který testuje vyvíjené automobily.

Závodní i silniční vůz jsou vybaveny zdokonaleným čtyřválcovým motorem Drive-E se zdvihovým objemem 2 litry, dvojitým přeplňováním, výkonem 367 koní a max. točivým momentem 470 Nm.

Přes zvýšený výkon se podařilo udržet množství spotřebovaného paliva na úrovni 7,8 l / 100 km a emisí CO2 179 g/km, což jsou jedny z nejlepších hodnot v dané třídě, které jsou důkazem efektivity hnacích agregátů Drive-E automobilky Volvo Cars.

Ve srovnání s předchozími verzemi došlo také ke zlepšení výkonu a především ovladatelnosti díky optimálnějšímu rozložení hmotnosti.

„Důvodem všech změn, které jsme u tohoto vozu provedli, bylo zlepšení ovladatelnosti a efektivity. Základ nového motoru stojí na technologii využívané v automobilových závodech a zahrnuje řešení, jako je například kombinované přeplňování turbodmychadlem a kompresorem, komponenty motoru jsou vyrobeny z lehkých materiálů atd. To vše jde ruku v ruce s naší klíčovou filozofií a umožnilo nám to posunout vývoj modelů Volvo S60 a V60 Polestar na novou úroveň,“ prohlásil Henrik Fries, viceprezident oddělení výzkumu a vývoje ve společnosti Polestar.

Mezi další novinkovou výbavu těchto vozů patří nové 20" odlehčené disky, elektrický posilovač řízení kalibrovaný techniky společnosti Polestar a nové drážkované brzdové kotouče o průměru 371 mm.

Na český trh dorazí oba šedesátkové modely během léta. Objednat si je budou moci zákazníci již během dubna, cena S60 ve verzi Polestar činí 1 600 000,- Kč a V60 Polestar 1 640 000,- Kč.

Seznamte se s novým evolučním stupněm modelů Volvo S60 a V60 Polestar na stránkách: http://cars.polestar.com